تبلیغات
حزب آزادی اسلام آبادغرب - دکتر رازانی: برای ایجاد تحول در کرمانشاه تلاش می کنم
 
حزب آزادی اسلام آبادغرب
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : فرشاد رستمی
نویسندگان

 
 

حزب آزادی:استاندار کرمانشاه گفت: «تحول» را به عنوان شعار خود انتخاب کرده ام و تا روزی که مدیریت اجرایی استان کرمانشاه را عهده دار هستم برای تحقق این شعار تلاش خواهم کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ صبح امروز مراسم تودیع مهندس ابراهیم رضایی بابادی استاندار قبلی کرمانشاه و معارفه دکتر رازانی استاندار جدید با حضور مهندس مقیمی معاون سیاسی وزارت کشور، مدیران دستگاه ها و سازمان های مختلف و جمع زیادی از نخبگان و چهره های فرهنگی، قومی و مذهبی استان در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.

دکتر رازانی در این مراسم اظهار کرد: بسیار خوشحالم توسط دولت تدبیر و امید برای مدیریت اجرایی استان بزرگ کرمانشاه انتخاب شده ام و امیدوارم در طول دوره مدیریتی خویش بتوانم از عهده این مسئولیت خطیر برآیم.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید از یک برنامه مشخص و زمان بندی شده در زمینه رفع مشکلات مهم کشور برخوردار است در ادامه افزود: دولت موضوع تحریم ها و  بحران هسته ای را به شکل ویژه در دستور کار قرار داده و خوشبختانه طی دو سال گذشته تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری و با توافقاتی که صورت گرفت این مشکلات حل شد و کشور هم اکنون در آستانه آغاز یک دوره جدید از تاریخ و پیشرفت خویش است.

این مدیر ارشد استان همچنین عنوان کرد: ایران در مقایسه با کشورهای توسعه یافته دنیا در وضعیت مطلوبی قرار نداشته و در اکثر شاخص ها پایین تر از میانگین جهانی قرار دارد که برای بهبود این وضعیت نیازمند تحول هستیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش به تشریح وضعیت فعلی استان در مقایسه با دیگر استان های کشور پرداخت و گفت: هنگامی که شاخص های مختلف را مقایسه می کنیم مشاهده می نماییم که متأسفانه استان های غرب و از جمله کرمانشاه به نسبت استان های برخوردار عقب تر هستند.

کرمانشاه سرزمین استعدادها

 دکتر رازانی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: این وضعیت در حالی اتفاق افتاده که کرمانشاه از مزیت ها، استعدادها و پتانسیل های بسیار زیادی در عرصه های مختلف صنعتی، تجاری، گردشگری و کشاورزی برخوردار است و به راستی می توان آن را سرزمین استعدادها لقب داد.

وی با اشاره به مزیت ها و ظرفیت های تجاری و بازرگانی استان کرمانشاه اظهار کرد: در جلسه ای که اخیراً خدمت آقای روحانی بودیم ایشان گفتند کرمانشاه باید دروازه بزرگ تجاری کشور در منطقه باشد و دولت این برنامه را با جدیت دنبال می کند.

این مدیر ارشد در ادامه به مزیت های کشاورزی کرمانشاه پرداخت و گفت: استان کرمانشاه نزدیک به 900 هزار هکتار زمین قابل کشت دارد که قابل توسعه است. همچنین میزان بارش سالانه در کرمانشاه 550 میلیمتر است در حالیکه میانگین کشوری 250 میلیمتر است که این وضعیت بسیار خوب است.

توسعه باغداری در اولویت برنامه های بخش کشاورزی

استاندار کرمانشاه باغداری را یکی از راه های توسعه کشاورزی استان دانست و گفت: در استان کرمان با وجود کویرهای خشک و بارش کم، 450 هزار هکتار از 500 هزار هکتار زمین زراعی به باغداری اختصاص یافته است.

دکتر رازانی در ادامه خاطرنشان کرد: متوسط درآمد هر هکتار باغ بین 20 میلیون تا 150 میلیون است در حالی که متوسط درآمد یک هکتار زمین زراعی حدود 3 میلیون تومان است. در اینجاست که تفاوت ها آشکار می شود.

وی افزود: در استان کرمانشاه با وجود برخورداری از 900 هزار هکتار زمین زراعی و منابع زیرزمینی و سطحی آبی و بارش مناسب، تنها چیزی حدود 40 هزار هکتار باغ داریم که باید این میزان با انجام برنامه های ترویجی و فرهنگی توسعه یابد.

وضعیت بیکاری همچنان نگران کننده است

این مدیر ارشد در ادامه خاطرنشان کرد: علی رغم همه این استعدادها متأسفانه همچنان میزان بیکاری در استان بالاست و این موضوع بسیار نگران کننده است.

استاندار کرمانشاه افزود: هرچند با تلاش های صورت گرفته استان کرمانشاه به رده 24 کشور در زمینه بیکاری ارتقاء یافته اما این جایگاه فعلی نیز بسیار نگران کننده است زیرا وضعیت استان های دیگر نیز چندان مطلوب نیست.

دکتر رازانی افزود: بیکاری ریشه های عمیق و تاریخی گوناگونی دارد که باید به شکل علمی اولویت بندی شده و به شکل مستمر و همه جانبه به این موضوع پرداخت تا به تدریج به سمت وضعیت بهتری حرکت کنیم.

دستگاه های اجرایی مسئول مشکلات فعلی هستند

وی با اشاره به موضوع ریشه دار بودن مشکلات بیکاری و اشتغال در استان، خطاب به حاضرین پرسش کرد: آیا دوره های مدیریتی قبلی نمی توانستند در زمینه رفع این محرومیت ها نقشی ایفا کنند. اگر سازمان اداری استان نمی تواند برای رفع محرومیت ها و بهبود شاخص ها  گامی بردارد پس چه کس دیگری باید این کار را عهده دار شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه خاطرنشان کرد: همه کسانی که طی این سال ها مدیریت استان را عهده دار بوده اند در پدید آمدن این وضعیت مسئول هستند زیرا این مقامات و مدیران دستگاه های مختلف  هستند که باید با بسیج امکانات دولتی و سازمان ها و ارگان ها و همچنین بخش خصوصی در این زمینه اقدام کنند.

تمام توان خود را برای توسعه کرمانشاه به کار می گیرم

دکتر رازانی در ادامه با اشاره به سنگینی پذیرش مسئولیت مدیریت اجرایی یک استان بزرگ همانند کرمانشاه اظهار کرد: با ابلاغ وزارت کشور میان دولت، بنده و مردم شریف کرمانشاه عهدی جاری شده که من باید با بهره گیری از همه توان خود و تمامی نخبگان برای توسعه استان تلاش کنم و اگر در این زمینه کوتاهی و کم فروشی کنم، خیانت کرده و به عهد خویش وفا ننموده ام.

این مدیر ارشد در ادامه با تشکر از زحمات مدیریت قبلی اظهار کرد: مدیریت من از امروز آغاز شده و مسئولیت تمامی کارهای صورت گرفته در دوران پیشرو با من خواهد بود.

وی همچنین از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست یک گزارش شفاف و مستند از وضع امروز استان در اختیار افکار عمومی و رسانه ها قرار دهد و در ادامه عنوان کرد: مدیریت استان هر شش ماه یکبار گزارشی از وضعیت استان و تغییرات صورت گرفته به مردم شریف استان ارایه می دهد.

ایمان، سلامت و عملکرد شاخص ارزیابی کارکنان

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش ایمان، سلامت اخلاقی و مالی و عملکرد را شاخص ارزیابی و سنجش مدیران و کارکنان دانست و گفت: در این میان حب و بغض های شخصی، گروهی، مذهبی و قومی ملاک ارزیابی نخواهند بود.

دکتر رازانی در ادامه پیگیری مسمتر امور را یکی از عوامل پیشرفت کارها دانست و گفت: در زمان حضور در استان کردستان شعار پیگیری معجزه می کند را با جدیت دنبال کردیم که شاهد اتفاقات و تحولات بسیار خوبی در آن استان بودیم. در کرمانشاه نیز این رویکرد را دنبال خواهیم کرد.

این مدیر ارشد افزود: مسایل و مشکلات مختلف استان به شکل مستمر با مدیران و مقامات کشوری منتقل خواهیم کرد و آن ها را برای گسیل منابع به داخل استان مجاب می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر فراهم کردن زمینه برای نقش آفرینی بخش خصوصی اظهار کرد: اگر سیستم اداری مانعی برای حضور سرمایه گذاران ایجاد نکند و آن ها را در روند طولانی اداری مأیوس و دلسرد ننماید، آن ها مشتاق به حضور در استان و سرمایه گذاری خواهند بود.

گفتنی است در پایان این مراسم حکم استانداری دکتر رازانی از سوی مهندس مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور به وی ابلاغ گردید و همچنین از زحمات مهندس ابراهیم رضایی بابادی استاندار قبلی کرمانشاه نیز تقدیر به عمل آمد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 6 تیر 1396 11:51 ق.ظ
Hi i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this piece
of writing i thought i could also create comment due to this brilliant paragraph.
یکشنبه 4 تیر 1396 06:59 ب.ظ
Glad to be one of several visitants on this awe inspiring website :D.
سه شنبه 2 خرداد 1396 07:49 ق.ظ
wonderful post, very informative. I ponder why the opposite experts of this sector don't understand this.
You should continue your writing. I'm sure, you've a huge readers' base already!
دوشنبه 28 فروردین 1396 04:13 ق.ظ
Thanks for finally writing about >حزب آزادی اسلام آبادغرب -
دکتر رازانی: برای ایجاد تحول در کرمانشاه تلاش می کنم
<Loved it!
جمعه 3 مهر 1394 09:25 ق.ظ
ما الگوریتم جدید گوگل را کشف کردیم
.
.
.
لاین بلاگ اولین سیستم وبلاگ دهی رایگان و سازگار با الگوریتم جدید گوگل می باشد
تمام وبلاگ های ایجاد شده در لاین بلاگ در خطوط اول گوگل هستند
شما هم یک وبلاگ پربازدید داشته باشید
با ساخت وبلاگ در لاین بلاگ مطالب شما در صفحات اول گوگل خواهد بود
فقط یک بار امتحان کنید
ما وبلاگ شما را رایگان سئو می کنیم

http://lineblog.ir/
جمعه 3 مهر 1394 08:52 ق.ظ
با ثبت وبلاگ خود در بزرگترین بانک وبلاگ های ایرانی بازدید خود را چندین برابر کنید..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ