تبلیغات
حزب آزادی اسلام آبادغرب - رهبر معظم انقلاب :در انتخاب رهبر آینده ملاحظات.....
 
حزب آزادی اسلام آبادغرب
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : فرشاد رستمی
نویسندگان

رهبر معظم انقلاب :در انتخاب رهبر آینده ملاحظات و مصلحت‌اندیشی‌ها کنار گذاشته شوند

خامنه ای

رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: مردم در انتخابات خوش درخشیدند اکنون نوبت مسئولان است که به وظایف خود عمل کنند.


به گزارش “گذارنیوز” به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) در آخرین دیدار رئیس و نمایندگان دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری، در سخنان بسیار مهمی ضمن تجلیل از حضور معنادار و پرشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفند و اعلام قاطعانه پایبندی و وفاداری خود به نظام اسلامی، به تبیین ویژگی‌های این انتخابات و مهم‌ترین وظایف و اولویت‌های مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در دوره جدید پرداختند و با برشمردن سه اولویت اصلی کشور در مقطع کنونی، «مسئله نفوذ» را بسیار جدی و مهم خواندند و تأکید کردند: تنها راه پیشرفت حقیقی، «استحکام ساخت داخلی کشور» در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، «حفظ خصوصیات انقلابی»، «حرکت جهادی»، «حفظ عزت و هویت ملی و اسلامی» و «هضم نشدن در هاضمه خطرناک جهانی» است.

رهبر انقلاب اسلامی انتخابات هفتم اسفند را با توجه به حضور ۳۴ میلیونی مردم و انداختن نزدیک به هفتاد میلیون رای در صندوق‌ها، انتخاباتی پرمعنا و مهم خواندند و گفتند: مردم در این انتخابات واقعاً خوش درخشیدند و مشارکت ۶۲ درصدی واجدان شرایط رأی دادن، در مقایسه با بسیاری از کشور‌ها حتی امریکا، درصد بالایی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، خاطرنشان کردند: مردم با این مشارکت بالا، در واقع اعتماد خود را به نظام اسلامی، بصورت عملی نشان دادند.

ایشان انتخاب شدن و یا انتخاب نشدن برخی افراد در انتخابات گوناگون را طبیعی برشمردند و ضمن تشکر از تلاش‌های نمایندگان خبرگان که در دوره جدید موفق به ورود به مجلس نشده‌اند، افزودند: البته برخی بزرگان هم هستند که رأی آوردن و یا رأی نیاوردن، هیچ خللی در شخصیت آن‌ها ایجاد نمی‌کند و آقایان یزدی و مصباح از جمله این افراد هستند که حضور آنان در خبرگان باعث افزایش وزانت این مجلس می‌شود و نبود آن‌ها نیز برای مجلس خبرگان خسارت است.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به برشمردن خصوصیات و ویژگی‌های انتخابات در نظام اسلامی به ویژه انتخابات هفتم اسفند پرداختند و گفتند: «آزادی عمل مردم» برای شرکت در انتخابات از جمله این ویژگی‌ها است زیرا در نظام اسلامی، حضور در انتخابات اجباری نیست و مردم با رغبت و انگیزه و فکر در همه انتخابات‌ها حضور می‌یابند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، «رقابتی بودن» انتخابات در نظام اسلامی را دومین ویژگی برشمردند و تأکید کردند: انتخابات هفتم اسفند یک انتخابات رقابتی کامل بود زیرا جناح‌ها و افراد مختلف با شعار‌ها و عناوین گوناگون در انتخابات حضور پیدا کردند و صدا و سیما نیز در اختیار کاندیداهای مجلس خبرگان بود و همه به معنی واقعی کلمه تلاش و رقابت کردند.

ایشان «امنیت و آرامش فضای انتخابات» را از نکات برجستهٔ انتخابات اخیر دانستند و گفتند: در حالی که در کشورهای اطراف ما زندگی مردم با ناامنی و حوادث تروریستی همراه شده است، اما انتخاباتی با این عظمت و با چنین مشارکت وسیع مردمی، بدون حادثه‌ای تلخ برگزار شد به گونه‌ای که در شهر تهران مردم از ساعت ۸ صبح تا نیمه‌های شب، در کمال امنیت در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.

رهبر انقلاب اسلامی ضمن تشکر از تلاش‌ها و اقدامات نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، سپاه و بسیج در برقراری امنیت و آرامش انتخابات، «سلامت و امانت داری» را یکی دیگر از ویژگی‌های این انتخابات برشمردند و خاطرنشان کردند: برخلاف تبلیغات دشمنان و همچنین ادعاهای برخی در داخل، انتخابات در نظام اسلامی همواره سالم بوده و هیچگاه حرکتی سازماندهی شده برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات وجود نداشته است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: انتخابات هفتم اسفند بار دیگر نادرستی و بی‌اعتباری سخنان کسانی را که در سال ۸۸ مدعی نامعتبر بودن انتخابات بودند و آن فتنه مضر را برای کشور به وجود آوردند، نشان داد.

ایشان افزودند: همانگونه که انتخابات اخیر سالم بود، انتخابات دوره‌های قبل، از جمله انتخابات سال‌های ۸۸ و ۸۴ نیز سالم بودند.

رهبر انقلاب اسلامی، «رفتار کاملاً نجیبانه» کسانی را که در این انتخابات، رأی نیاوردند، یکی دیگر از ویژگی‌های انتخابات هفتم اسفند دانستند و خاطرنشان کردند: برخلاف رفتار نانجیبانه کسانی که در سال ۸۸ رأی نیاوردند و با به راه انداختن فتنه برای کشور هزینه به وجود آوردند و دشمن را به طمع انداختند، در این انتخابات کسانی که رأی نیاوردند، به پیروز انتخابات تبریک گفتند که این موضوع، بسیار با عظمت و با ارزش است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در جمع بندی این بخش از سخنان خود گفتند: اعلام اعتماد مردم به نظام اسلامی در انتخابات هفتم اسفند، در نقطه مقابل تلاش دشمن برای «ایجاد دو قطبی مردم و نظام» و «بی‌اعتبار کردن انتخابات» بود.

ایشان بار دیگر به موضوع حملات ماه‌های اخیر به شورای نگهبان نیز اشاره کردند و با اظهار گلایه شدید از افرادی که در تبیعت ناخواسته از دشمن، شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می‌دهند، خاطرنشان کردند: شورای نگهبان کار خود را با جدیت انجام داد و اگر هم اشکالی وجود دارد مربوط به قانون است که باید اصلاح شود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بررسی صلاحیت ۱۲ هزار نفر در مدت بیست روز یک اشکالی قانونی است که باید برطرف شود و نباید بدلیل این اشکال قانونی، شورای نگهبان مورد حمله قرار گیرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای درخصوص موضوع احراز صلاحیت‌ها نیز گفتند: آیا بدون احراز شرایط، می‌توان صلاحیت یک فرد را برای انتخابات تأیید کرد و آیا می‌توان در مقابل خداوند پاسخگو بود؟

ایشان خاطرنشان کردند: هنگامی که شورای نگهبان نتواند شرایط قانونی را در فردی احراز کند، نمی‌تواند صلاحیت وی را تأیید کند و این، یک ایراد نیست بلکه عمل به قانون است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه شورای نگهبان یکی از چند مرکز اصلی نظام جمهوری اسلامی است که از ابتدای انقلاب مورد هجمه و تخریب استکبار بوده است، گفتند: هرگونه تخریب بر ضد شورای نگهبان، اقدامی غیراسلامی، غیرقانونی، غیرشرعی و غیرانقلابی است.

ایشان تأکید کردند: افرادی هم که صلاحیت آنها احراز نمی‌شود، ممکن است به طور طبیعی ناراحت شوند اما نباید شورای نگهبان را تخریب کنند بلکه باید اعتراض خود را از روش‌های قانونی پیگیری کنند.

رهبر انقلاب اسلامی بعد از تبیین ویژگی‌ها و پیام‌های انتخابات هفتم اسفند، خاطرنشان کردند: مردم با حضور در صحنه، وظیفه خود را انجام دادند و حالا نوبت مسئولان است که به وظایف خود عمل کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ابتدا به بیان وظایف نمایندگان دوره جدید مجلس خبرگان به عنوان یکی از مهمترین ارکان نظام اسلامی پرداختند و گفتند: وظیفه مجلس خبرگان عبارت است از: «انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن».

ایشان رعایت این سه ویژگی را در نحوه انتخاب رهبر آینده کشور از اساسی‌ترین مسئولیت‌های مجلس خبرگان برشمردند و خاطرنشان کردند: لازم است در انتخاب رهبر آینده ملاحظات، رودربایستی‌ها و مصلحت‌اندیشی‌ها کنار گذاشته شوند و فقط خدا و نیاز کشور و اصل حقیقت، در نظر گرفته شود.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر در این وظیفه بزرگ کوتاهی انجام گیرد، قطعاً در اساس کار نظام و کشور مشکل به وجود خواهد آمد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به حضور علما، بزرگان و شخصیت‌های برجسته در مجلس خبرگان، یکی دیگر از وظایف نمایندگان این مجلس را بیان خواست‌ها و مشکلات مردم به مسئولان و تبیین حقایق برای مردم و آگاهی‌بخشی به آن‌ها دانستند.

ایشان در خصوص وظایف نمایندگان دوره جدید مجلس شورای اسلامی نیز به توصیه همیشگی خود برای همراهی و کمک مجلس به دولت اشاره کردند و افزودند: البته این همراهی و کمک، به معنای اغماض مجلس شورای اسلامی از وظایف قانونی خود نیست.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به وظایف مسئولان دولتی اشاره کردند و گفتند: در شرایط کنونی کشور، سه وظیفه و اولویت اصلی باید مورد توجه مسئولان دولتی قرار گیرد: «۱- اقتصاد مقاومتی» «۲- ادامه پرشتاب حرکت علمی کشور» و «۳- مصون‌سازی فرهنگی کشور، ملت و جوانان».

حضرت آیت الله خامنه‌ای درخصوص اولویت اول بار دیگر با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور بدون اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حل نخواهند شد و رشد اقتصادی نیز به وجود نخواهد آمد، افزودند: قرار بر این شد که دولت یک قرارگاه اقتصاد مقاومتی تشکیل دهد و برای این قرارگاه، فرماندهی نیز تعیین کند که اقداماتی انجام شده است اما این اقدامات باید محسوس باشند و دیده شوند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: مسئولان دولتی باید نسبتِ فعالیت‌ها و تلاش‌های اقتصادی خود را با اقتصاد مقاومتی، کاملاً مشخص کنند و معیار هرگونه همکاری و برنامه اقتصادی، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد که براساس خرد جمعی تنظیم شده و مورد اجماع اکثر کارشناسان و متخصصان اقتصادی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای به اولویت دوم یعنی «ادامه حرکت پرشتاب علمی» اشاره کردند و افزودند: اگر قدرت، عزت و مرجعیت را در جهان خواستاریم باید علم را تقویت کنیم و حرکت علمی متوقف نشود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: باید پیشرفت علمی با جدیت تمام دنبال شود زیرا یکی از نتایج آن، اقتصاد دانش‌بنیان خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به اولویت سومِ مسئولان دولتی یعنی «مصون‌سازی فرهنگی» کشور تأکید کردند: برای مصون‌سازی فرهنگی، ابتدا باید به این هدف اعتقاد داشته باشیم و سپس برای آن برنامه‌ریزی و تلاش جدی کنیم.

ایشان خاطرنشان کردند: اگر این سه اولویت در دستور کار جدی مسئولان دولتی قرار گیرد، نتیجه آن، پیشرفت واقعی کشور خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی، پیشرفت صوری از طریق رونق ظاهری و واردات کالا و خشنودی مقطعی جامعه را به ضرر مردم دانستند و تأکید کردند: پیشرفت باید عمیق، مستحکم و مبتنی بر پایه های داخلی کشور باشد.

ایشان، «حفظ خصوصیات انقلابی، حرکت جهادی، حفظ عزت و هویت ملی و اسلامی، و هضم نشدن در هاضمه خطرناک فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جهان» را از دیگر لوازم پیشرفت برشمردند و با اشاره به طراحی دشمن برای نفوذ گفتند: بر اساس اطلاعات دقیق، برنامه جدی استکبار و امریکا، نفوذ در کشور است، البته این نفوذ، از جنس کودتا نیست زیرا آنها می‌دانند که در ساخت نظام جمهوری اسلامی چنین چیزی امکان ندارد، بنابراین نفوذ را از دو مسیر دیگر دنبال می‌کنند.

رهبر انقلاب، آماج قرار دادن مسئولان و مردم را دو هدف عمده نفوذ دشمن خواندند و افزودند: هدف دشمن از طراحی نفوذ در مسئولان، تغییر دادن محاسبات مسئولان کشور است که نتیجه آن، قرار گرفتن فکر و اراده مسئولین در مشت دشمن است و در این حالت، دیگر نیازی به دخالت مستقیم دشمن نیست و فرد مسئول بدون آنکه حتی خود بداند، همان تصمیمی را می‌گیرد که دشمن می‌خواهد.

ایشان، سطح دیگر نفوذ را آماج قرار دادن باورهای مردم نسبت به اسلام، انقلاب، اسلام سیاسی و وظایف عمومی آن یعنی جامعه‌سازی و تمدن‌سازی برشمردند و گفتند: نفی استقلال کشور هم یکی از نقاط هجمه و نفوذ دشمن است که برخی در داخل نیز با ناشی‌گری آن را مطرح می‌کنند و می‌گویند استقلال موضوعی کهنه ‌شده است و امروز دیگر معنا ندارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تغییر باورهای مردم برای فراموش کردن خیانت‌های غرب را یکی دیگر از طراحی‌های دشمن دانستند و خاطرنشان کردند: در تبلیغات جهانی مطرح می‌کنند که چرا جمهوری اسلامی و مسئولان آن تا این حد با غرب و امریکا مخالف هستند؟

ایشان گفتند: ما از غرب صدمه دیده‌ایم و نباید فراموش کنیم که غرب با ما چه کرده است. من طرفدار قطع رابطه با غرب نیستم اما باید بدانیم که با چه کسانی در حال تعامل هستیم؟

رهبر انقلاب اسلامی با برشمردن موارد آشکاری از دشمنی غرب با ملت ایران از اواسط دوره قاجار تا به امروز، گفتند: ضعف سلاطین قاجار موجب فشار و امتیازگیری غربی‌ها و متوقف کردن پیشرفت‌های ملت ما شد، سپس رضاخان و بعد از او پسرش را بر سر کار آوردند، بعد از آن نیز حرکت نهضت ملی را در ۲۸ مرداد ۳۲ سرکوب و دستگاه جهنمی ساواک را ایجاد کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، نابود کردن کشاورزی، توقف پیشرفت علمی، ربودن مغزهای فعال و کشاندن جوانان کشور به فساد و اعتیاد را از دیگر برنامه‌های تحت مدیریت غرب در دوره پهلوی خواندند و افزودند: غربی‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شروع به معارضه کردند، به ضد انقلاب در بخش‌های مرزی پول، سلاح و کمک سیاسی دادند، علیه امام، انقلاب و مسئولان انقلابی شایعه‌پراکنی و دشمنی کردند و در جنگ نیز تا هر آنجا که توانستند به صدّام کمک نظامی و اطلاعاتی و سیاسی کردند.

ایشان، اعمال تحریم‌ها برضد کشورمان را نمونه دیگری از همین دشمنی‌ها دانستند و گفتند: نظام اسلامی قصد دشمنی با غرب را نداشت، بلکه در این کشور بنای مستقلی پایه‌گذاری شده بود که آنها شروع به دشمنی با آن کردند.

رهبر انقلاب با اشاره به تبعیت اروپا از سیاست‌های امریکا در قضایای مختلف همچون تحریم‌ها و تبلیغات خصمانه خاطرنشان کردند: ما مسئول کشور و ملّت و مسئول تاریخ هستیم و اگر در مقابل دشمنی دشمنان با شجاعت و اقتدار ایستادگی نکنیم، آنها کشور و ملت را خواهند بلعید که نباید چنین اجازه‌ای به آنها داده شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان برخی مسئولان مبنی بر اینکه باید با همه دنیا تعامل داشته باشیم، افزودند: باید با همه دنیا البته به‌جز امریکا و رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشیم اما باید بدانیم که دنیا منحصرِ در غرب و اروپا نیست.

ایشان با اشاره به حضور بیش از ۱۳۰ کشور در اجلاس غیرمتعهدها در تهران گفتند: امروز قدرت‌ها در دنیا پخش شده‌اند و شرق دنیا و منطقه آسیا نیز منطقه وسیعی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ابتدا، غربی‌ها بنای دشمنی با ملت ایران را گذاشتند و اکنون هم به دنبال نفوذ هستند خاطرنشان کردند: دشمن حدود ۱۰ راه را برای نفوذ علمی، فرهنگی و اقتصادی از جمله «ارتباط با دانشگاه‌ها و دانشمندان»، «حضور در کنفرانس‌های به ظاهر علمی ولی با هدف نفوذ» و «فرستادن مأموران دستگاه‌های امنیتی در پوشش فعالیت‌های فرهنگی» طراحی کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی راه اساسی مقابله با نفوذ را تقویت درونی کشور خواندند و خاطرنشان کردند: اگر ایران اسلامی از درون قوی و غنی باشد، همان کسانی که اکنون شاخ و شانه می کشند، برای ارتباط با نظام اسلامی صف خواهند کشید.

ایشان تأکید کردند: اکنون رفت و آمدهایی از طرف غربی‌ها انجام می‌شود اما این رفت و آمدها تاکنون هیچ اثر مثبتی نداشته است و باید در عمل مشخص شود که این رفت و آمدها چه تأثیری دارند وگرنه صرفاً تفاهم بر روی کاغذ فایده‌ای ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از زحمات مسئولان کشور خاطرنشان کردند: تجربه ۳۷ ساله جمهوری اسلامی نشان داده است که باید از لحاظ فکری، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی قوی شویم و هنگامی که به این مرحله برسیم، عزت واقعی پیدا خواهیم کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ابتدای سخنانشان با گرامیداشت یاد و خاطره اعضای فقید دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری به‌ویژه آیت‌الله واعظ طبسی و آیت‌الله خزعلی گفتند: این دو برادر خوب، حقیقتاً جایگاه خبرگی را در مجلس خبرگان حفظ کردند و امتحان‌های خوبی دادند.

رهبر انقلاب با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت الله واعظ طبسی و خدمات ایشان در دوران انقلاب و آستان قدس رضوی، افزودند: آن انسان صریح، مؤمن و قاطع در حساس‌ترین مواقع، جایگاه انقلابی خود را به‌طور واضح، آشکار کرد و در فتنه ۸۸ با کنار گذاشتن همه ملاحظات و رفاقت‌ها و رودربایستی‌ها، به وسط میدان آمد.

ایشان حضور با عظمت و پر شور مردم در مراسم تشییع و بدرقه آیت الله واعظ طبسی را نشانه قدرشناسی مردم مشهد خواندند و گفتند: زندگی آن مرد بزرگوار در دوران مسئولیتش بدون تغییر و توسعه ماند و هیچگاه وضع اَشرافی به‌خود نگرفت و در همان خانه‌ای از دنیا رفت که قبل از انقلاب در آن زندگی می‌کرد.

رهبر انقلاب در خصوص آیت الله خزعلی نیز گفتند: آن مرحوم هم امتحان بسیار دشوار دیگری را داد و در جایی که بحث نزدیکان و منتسبان به او مطرح بود، با کمال شجاعت پای انقلاب ایستاد، که این خصوصیات به انسان‌ها ارزش و به حرکت انقلابی آنها معنا می‌دهد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، افزودند: در ذکر مناقب آن بزرگوار باید دقت شود که مسائل اختلاف‌افکن مطرح نشود، زیرا امروز سیاست اهریمنی جبهه استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنّی است.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: البته بیان تاریخ با رعایت موازین، ادب و در نظر گرفتن مصالح اشکالی ندارد اما نباید اختلاف و بغض ایجاد شود.

ایشان جنگ‌های کنونی در منطقه را نشأت گرفته از انگیزه‌های کاملاً سیاسی توصیف و خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام سعی می‌کنند این اختلاف‌ها را به اختلاف‌های مذهبی تبدیل کنند تا به آسانی خاتمه نیابد و ما نباید به این هدف خطرناک کمک کنیم.

رهبر انقلاب به حضور و شهادت برادران اهل سنت در دفاع از حرم‌های اهل‌بیت علیهم السلام و اظهارافتخار خانواده‌های آنان اشاره کردند و گفتند: روحانیت معظم نباید اجازه دهد که با رنجاندن اهل سنت، نقشه اختلاف‌افکنی امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها اجرا شود.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد آیت‌الله واعظ طبسی و آیت‌الله خزعلی، گزارشی از برگزاری نوزدهمین اجلاس مجلس خبرگان بیان کرد.

همچنین آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان گزارشی از اهم مباحث، نطق‌ها و مذاکرات اعضای مجلس خبرگان و مهمانان اجلاس اخیر این مجلس ارائه کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 8 مرداد 1398 01:09 ق.ظ

Many thanks! A good amount of data.

good canadian online pharmacies canadian pharmacies that ship to us drugs for sale online canadian medications list order canadian prescriptions online canadian pharcharmy online canada medication pharmacy drugstore online shopping Northwest Pharmacy canadian prescriptions online serc 24 mg
یکشنبه 2 تیر 1398 02:59 ب.ظ

You actually explained this adequately!
cialis generico en mexico generic for cialis we like it cialis price cialis 50 mg soft tab the best choice cialis woman deutschland cialis online cialis without a doctor's prescription prescription doctor cialis dose size of cialis miglior cialis generico
یکشنبه 2 تیر 1398 12:16 ق.ظ

Effectively expressed truly! .
cialis prices achat cialis en itali safe dosage for cialis tadalafil 5mg cialis generico postepay generic low dose cialis viagra vs cialis tadalafil 20mg buying cialis in colombia cialis australia org
شنبه 1 تیر 1398 07:27 ق.ظ

Thank you. Ample postings.

cialis tablets for sale prezzo di cialis in bulgaria where do you buy cialis buy cialis sublingual cialis online cialis 30 day sample cialis 20 mg cost cialis online holland precios de cialis generico cialis in sconto
جمعه 31 خرداد 1398 03:19 ب.ظ

Thanks a lot, Numerous write ups!

calis cialis for bph dose size of cialis tadalafil 20 mg canadian drugs generic cialis cialis tablets for sale callus cialis 5 mg buy cialis super kamagra order a sample of cialis
پنجشنبه 30 خرداد 1398 11:15 ب.ظ

Really all kinds of fantastic tips!
buy cialis online legal cialis sicuro in linea 5 mg cialis pharmacie en ligne try it no rx cialis effetti del cialis miglior cialis generico side effects for cialis tesco price cialis price cialis per pill online cialis
چهارشنبه 29 خرداد 1398 12:09 ب.ظ

Well spoken without a doubt! !
cialis free trial india cialis 100mg cost cialis coupons printable cialis tadalafil cialis tadalafil buying brand cialis online cilas cialis 20mg prix en pharmacie cialis cost cialis dosage
سه شنبه 28 خرداد 1398 07:45 ب.ظ

Regards, I appreciate this.
cialis 5 mg funziona tadalafil tablets cialis wir preise look here cialis cheap canada canada discount drugs cialis when will generic cialis be available cialis patentablauf in deutschland tadalafil 20mg side effects of cialis cialis 50 mg soft tab
دوشنبه 27 خرداد 1398 06:58 ق.ظ

Wonderful data. Thanks a lot!
cialis generico cialis uk next day buying cialis on internet cialis super kamagra price cialis wal mart pharmacy cialis 5 mg schweiz estudios de cialis genricos buy cialis uk no prescription cialis name brand cheap cialis savings card
یکشنبه 26 خرداد 1398 02:59 ق.ظ

Kudos. A good amount of material!

cialis 5 mg buy we choice free trial of cialis buy cialis online legal sialis trusted tabled cialis softabs prescription doctor cialis cialis kaufen canada discount drugs cialis cialis canada look here cialis order on line
جمعه 24 خرداد 1398 10:58 ب.ظ

Thanks. Numerous posts!

generic cialis at walmart cialis uk we choice cialis uk what is cialis tadalafil 20 mg get cheap cialis cialis generico lilly cialis daily new zealand precios cialis peru 5 mg cialis coupon printable
پنجشنبه 23 خرداد 1398 06:18 ب.ظ

Nicely put. Appreciate it.
cialis kaufen side effects of cialis cialis 5mg billiger cialis 100 mg 30 tablet look here cialis order on line generic cialis pro weblink price cialis cialis 10 doctissimo cialis canadian drugs cialis soft tabs for sale
دوشنبه 20 خرداد 1398 07:40 ق.ظ

This is nicely said! .
viagra or cialis generic cialis buying cialis on internet generic cialis 20mg uk american pharmacy cialis enter site very cheap cialis cialis 100mg suppliers cialis billig cialis 20 mg cut in half cialis manufacturer coupon
یکشنبه 19 خرداد 1398 01:44 ق.ظ

Wonderful advice. Appreciate it.
cialis en 24 hora opinioni cialis generico generic cialis tadalafil cialis purchasing cialis 20 mg cialis price thailand enter site very cheap cialis canadian drugs generic cialis low cost cialis 20mg cialis cipla best buy
جمعه 17 خرداد 1398 08:23 ب.ظ

Nicely put, Thanks!
cialis daily reviews cialis tablets low cost cialis 20mg cialis uk cialis bula generic cialis in vietnam free cialis tarif cialis france cialis daily reviews cialis 5 mg para diabeticos
چهارشنبه 21 فروردین 1398 04:25 ب.ظ

You made your point pretty nicely!!
drugstore online no 1 canadian pharcharmy online northwest pharmacies online canada viagra canadian pharmaceuticals reviews canadian pharmacy world reputable canadian prescriptions online trusted pharmacy canada buy vistagra online safe canadian pharmacycanadian pharmacy
جمعه 16 آذر 1397 01:16 ق.ظ

Well expressed of course! .
india cialis 100mg cost where cheapest cialis cialis online deutschland cialis kaufen wo comprar cialis navarr discount cialis cialis generic tadalafil buy are there generic cialis cialis 50 mg soft tab cialis online
چهارشنبه 14 آذر 1397 11:38 ق.ظ

You said it very well.!
cialis rckenschmerzen enter site 20 mg cialis cost enter site very cheap cialis cialis 100mg suppliers weblink price cialis tadalafil 20 mg generic cialis pro dosagem ideal cialis cialis baratos compran uk warnings for cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 12:11 ق.ظ

Thank you! Excellent information.
purchase once a day cialis canadian cialis tadalafilo cialis cuantos mg hay enter site very cheap cialis cialis name brand cheap cialis lowest price brand cialis nl best generic drugs cialis cialis purchasing
سه شنبه 13 آذر 1397 01:12 ب.ظ

You actually explained this terrifically.
look here cialis order on line cialis australia org viagra or cialis cialis australian price cialis dosage generic cialis in vietnam il cialis quanto costa cialis en 24 hora cialis cost only best offers 100mg cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 01:43 ق.ظ

Amazing lots of terrific knowledge.
sublingual cialis online cialis kaufen cialis for bph enter site natural cialis cialis side effects comprar cialis 10 espa241a import cialis cialis price in bangalore fast cialis online overnight cialis tadalafil
دوشنبه 12 آذر 1397 12:42 ب.ظ

Regards. A lot of information.

try it no rx cialis cialis prices in england we recommend cheapest cialis safe site to buy cialis online we recommend cheapest cialis how much does a cialis cost cialis sicuro in linea prix cialis once a da cialis efficacit cialis wir preise
دوشنبه 12 آذر 1397 01:25 ق.ظ

Thank you! I enjoy this!
brand cialis nl 5 mg cialis coupon printable cialis 20 mg effectiveness cialis 30 day trial coupon low cost cialis 20mg buy original cialis cialis super acti estudios de cialis genricos cialis 10mg prix pharmaci cilas
یکشنبه 11 آذر 1397 12:18 ب.ظ

You actually revealed that well.
cialis tablets australia cialis italia gratis viagra vs cialis vs levitra does cialis cause gout cialis taglich tarif cialis france cialis 5mg callus cialis mit grapefruitsaft non 5 mg cialis generici
شنبه 10 آذر 1397 12:10 ب.ظ

Regards, I enjoy this.
cialis generico milano cialis side effects we use it cialis online store weblink price cialis generic cialis in vietnam cialis pills cialis pas cher paris prescription doctor cialis india cialis 100mg cost warnings for cialis
جمعه 9 آذر 1397 01:41 ق.ظ

You made the point.
generic cialis at the pharmacy compare prices cialis uk cialis dose 30mg we recommend cialis info chinese cialis 50 mg cialis cost when will generic cialis be available chinese cialis 50 mg buy cialis sample pack buying brand cialis online
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:39 ق.ظ

Kudos. Quite a lot of data!

sublingual cialis online brand cialis nl cialis pills in singapore prezzo di cialis in bulgaria price cialis best cialis generika in deutschland kaufen generic cialis dose size of cialis buy original cialis cialis generic
پنجشنبه 19 مهر 1397 07:13 ق.ظ

Regards! Loads of information!

buy levitra online levitra 20 mg bayer prezzo levitra levitra generic buy levitra 20 mg levitra 20mg levitra prices buy levitra generic buy levitra generic buy levitra
سه شنبه 10 مهر 1397 05:04 ق.ظ

You actually expressed that really well.
cialis italia gratis cialis generic availability cialis coupons printable cialis for daily use cheap cialis 200 cialis coupon cialis 5 mg effetti collateral cialis patentablauf in deutschland we recommend cialis best buy american pharmacy cialis
یکشنبه 8 مهر 1397 02:35 ق.ظ

You have made your point very well..
female cialis no prescription cialis lowest price cialis cipla best buy cialis for sale south africa cialis bula interactions for cialis costo in farmacia cialis cialis flussig dosagem ideal cialis cialis lilly tadalafi
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ